O mně

Jiří Částka
fotograf
Narozen 2.5.1979 v Liberci

Ač původně vyučen ve zcela jiném oboru, osud tomu chtěl (no možná nechtěl, ale musel uhnout :-), abych se postupně dostal z hobby focení, se kterým jsem začal někdy na základní škole, až do stávajícího stavu, kdy se od roku 2010 již živím výhradně fotografováním.

Po počátečních pokusech ještě na kinofilm (ano, pěkně v temné komoře na půdě, kde se v létě vývojka stihla odpařit a v zimě zmzla dřív, než jsem jí použil :) s foťáky EXA 1a, CANON EOS 3000 a později Pentax MZ-10 jsem v roce 2004 okusil první digitální zrcadlovku (Pentax *istD) a pak už se to vezlo  :) Postupně jsem se přes modely Pentax K10D (2007) a Pentax K-7 (2010) dostal až ke stávající špičce této firmy, modelu Pentax K-5 (2011), resp. modernizovanému Pentax K-5II (2013), doplněné o nejvyšší řadu Pentax Limited a DA* objektivů.

Od roku 2013 jsem kompletně přezbrojil na to nejlepší od firmy Nikon (nejdříve model D800, nyní D850 s rozlišením až 45,7 Mpix) a špičkovými objektivy Nikon a Sigma ART od 14mm do 500mm), což mi nyní umožňuje po technické stránce realizaci téměř jakékoli myslitelné zakázky v nejlepší kvalitě.

Mezi má nejoblíbenější fotografická témata patří letecká fotografie z horkovzdušných balonů, krajina, zvířata, architektura, sport …

Mimo jiné také provozuji vlastní fotobanku www.mediafoto.cz/fotobanka a dodávám ilustrační fotografie do renomovaných českých i světových fotobank, např. ČTK, Profimedia, AP Images, Alamy …

Comments are closed