O mně

Jiří Částka
fotograf
Narozen 2.5.1979 v Liberci

Ač původně vyučen ve zcela jiném oboru, osud tomu chtěl (no možná nechtěl, ale musel uhnout :-), abych se postupně dostal z hobby focení, se kterým jsem začal někdy na základní škole, až do stávajícího stavu, kdy se od roku 2010 již živím výhradně fotografováním.

Po počátečních pokusech ještě na kinofilm (ano, pěkně v temné komoře na půdě, kde se v létě vývojka stihla odpařit a v zimě zmzla dřív, než jsem jí použil :) s foťáky EXA 1a, CANON EOS 3000 a později Pentax MZ-10 jsem v roce 2004 okusil první digitální zrcadlovku (Pentax *istD) a pak už se to vezlo  :) Postupně jsem se přes modely Pentax K10D (2007) a Pentax K-7 (2010) dostal až ke stávající špičce této firmy, modelu Pentax K-5 (2011), resp. modernizovanému Pentax K-5II (2013), doplněné o nejvyšší řadu Pentax Limited a DA* objektivů.

Ale jelikož jsem postupem času dospěl do stavu, kdy mi ani to nejlepší z nabídky firmy Pentax již nestačilo k poskytování těch nejlepších možných výstupů, tak jsem v červenci 2013 kompletně přezbrojil na to nejlepší od firmy Nikon (model D800 s rozlišením 36Mpix, Nikon D3 a špičkovými objektivy od 14mm do 500mm), což mi nyní umožňuje po technické stránce realizaci téměř jakékoli myslitelné zakázky ve výborné kvalitě a není třeba se omezovat.

Mezi má nejoblíbenější fotografická témata patří letecká fotografie z horkovzdušných balonů, krajina, zvířata, architektura, sport …

Mimo jiné také provozuji vlastní fotobanku www.mediafoto.cz/fotobanka a dodávám ilustrační fotografie do renomovaných českých i světových fotobank, např. ČTK, Profimedia, AP Images, Alamy …

Comments are closed