Typy licencí

V databázi fotobanky MediaFoto.cz naleznete fotografie ve 3 různých typech licencí:

Licence Royalty Free

 

V této licenci zde můžete zakoupit naprostou většinu fotografií.
Za vybranou fotografii zaplatíte jednorázový poplatek a následně můžete fotografii využívat po neomezenou dobu v neomezeném počtu opakování (vyjma užití, které je v rozporu se zákony či dobrými mravy a pornografické užití)
Při výrobě tištěných produktů se zakoupenou fotografií v licenci Royalty-Free je omezen počet kopí na 500.000 kusů. V případě, že potřebujete použití s větším množstvím kopií, je nutné zakoupit Rozšířenou licenci.
Licence je platná pouze pro řádně zakoupené fotografie bez vodoznaku.
Royalty-Free licence je platná vždy jen pro daný subjekt, který licenci zakoupil (majitel uživatelského účtu na Mediafoto.cz), pro jeho zaměstnance a klienty.
Zakoupením Royalty-Free licence se nepřevádí autorské právo. Získáte pouze právo k užívání a úpravám fotografie, tedy nikoli k dalšímu prodeji fotografie, ať v elektronické podobě, nebo jako součást Vašich produktů. V případě, že z fotografie chcete vyrábět a dále prodávat např. pohlednice, plakáty, webové šablony a pod. je nutné se nejprve informovat na cenu a podmínky takového použití na info@mediafoto.cz.
Licence je nevýhradní (fotografie může kromě Vás zakoupit a používat kdokoli další).


Příklady povolených užití obrázku ve standardní licenci Royalty Free:

Na internetových stránkách a webových reklamních bannerech
V tištěných médicích typu plakáty, pohledy, letáky, inzerce, katalogy, vizitky, firemní prezentace a pod.
V TV produkci
Ilustrační snímky do knih
Obaly na CD/DVD.

Dekorativní užití doma či v kancelářských prostorech
Potisk nejrůznějších předmětů (trička, hrníčky, puzzle atd.) pro soukromé účely
Soukromé užití, např. jako pozadí plochy na PC


Tento seznam možných použití je pouze orientační a v případě, že si nejste jisti zamýšleným použitím fotografie, neváhejte nás kontaktovat

 


 

Rozšířená licence

 

Tento typ licence je určen pro fotografie, které budou zásadním způsobem použity na produkty Vaší společnosti.
Fotografie v Rozšířené licenci Vám bude k dispozici v nejvyšším možném rozlišení (originál dodaný do naší databáze přímo fotografem). Originální rozlišení konkrétní fotografie je uvedeno u každého snímku.
Rozšířená licence umožňuje použít fotografii ve větším počtu kopií než licence Royalty Free, konkrétně až 2,5 milionu kopií produktu. V případě potřeby většího množství nás pro cenu kontaktujte.

Fotografie zakoupené v této licenci je také možné použít na elektronické produkty určené k dalšímu prodeji. Typickými produkty jsou např. nejrůznější komerční webové šablony, elektronické pohlednice, obrázky na mobilní telefon/tablet, Powerpoint prezentace a pod. Rozšířená licence umožňuje až 15.000 elektronických použití zakoupené fotografie (v součtu všech užití v rámci zakoupené licence). V případě potřeby většího množství nás pro cenu kontaktujte.
Rozšířená licence je nutná také tehdy, pokud hodláte fotografii použít na fyzické produkty určené k dalšímu prodeji, jako jsou např. kalendáře, trička, hrnečky, podložky pod myš, puzzle a pod. Licence umožňuje až 15.000 kopií produktu s fotografií (v součtu všech užití v rámci zakoupené licence). V případě potřeby většího množství nás pro cenu kontaktujte.
Fotografie s Rozšířenou licencí můžete bez omezení modifikovat, využívat jejich části, kombinovat je s dalšími fotografiemi atd.

Zakoupením Rozšířené licence se nepřevádí autorské právo. Získáte pouze právo k užívání a úpravám fotografie.
Licence je platná pouze pro řádně zakoupené fotografie bez vodoznaku. Verze s vodoznakem (náhledy) jsou chráněny autorským právem smí být použity jen jako náhled grafického návrhu produktu.
Licence je nevýhradní (fotografie může kromě Vás zakoupit a používat kdokoli další).

 


 

Licence Editorial

Možnost zakoupení fotografií v licenci Editorial se zobrazí jen subjektům, které jsou zde registrovány jako vydavatelství / nakladatelství. V případě zájmu o nákup fotografií v licenci Editorial nás prosím kontaktujte na info@mediafoto.cz a po ověření Vám bude vytvořen speciální účet a následně po přihlášení na tento účet již uvidíte ceny i pro tuto licenci.


Fotografie s licencí Editorial jsou určeny výhradně pro použití ve zpravodajství. Na rozdíl od licencí Royalty Free tedy není možné použít fotografie zakoupené jako Editorial ke komerčním účelům.
Tato licence Vám umožní užít fotografie jako ilustrační snímky ke zpravodajským materiálům v tištěných či internetových médiích.
Zakoupením licence Editorial se nepřevádí autorské právo. Získáte pouze právo k užívání fotografie.
Do fotografií s licencí Editorial není dovoleno výrazným způsobem zasahovat. Povolené jsou pouze základní modifikace typu ořez, úprava jasu a pod. V žádném případě nesmí být úpravou ovlivněna obsahová část fotografie.
Na fotografiích v licenci Editorial mohou být viditelná loga společností a také tváře osob, které nedaly souhlas s užíváním své fotografie ke komerčním účelům.
Licence je platná pouze pro řádně zakoupené fotografie bez vodoznaku.
Při publikování fotografií zakoupených v licenci Editorial musí být vždy viditelně uveden copyright ve formátu: © Jméno autora, Mediafoto.cz
Licence je nevýhradní (fotografie může kromě Vás zakoupit a používat kdokoli další).

 


 

V případě jakýchkoli nejasností nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám s výběrem správného typu licence pomůžeme.

Reklama